• 1 z 3
 

Applegate-Fairbairn Combat II 120543AF

 
Applegate-Fairbairn je bojový nůž.Použití sklelného vlákna-vyztužené Delrinu v rukojeti, zesílenou v centru pro jistý úchop.Záštita dopředu ohnutá cross-Guard, která chrání prsty.Rovnováha nože je dosažena ocelovím závažím v rukojeťi - krásně ergonomické.Nůž se dodává s pouzdrem.Celková délka: 27.2 cm.Délka čepele: 15.0 cm. Váha: 245 g.Ocel: 440C.Rukojet':Plast.
Dostupnost 8 a více dní
Můžeme doručit do
11.6.2024
5 199 Kč
   
Kód produktu 120543AF
Značka Böker
Kategorie Böker
Dodání do 3 dnů po celé ČR
Dodání do 3 dnů
po celé ČR
Garance spokojenosti
Garance
spokojenosti
Nože nejvyšší kvality
Nože nejvyšší
kvality
 

Různé verze Boker Applegate-Fairbairn přesvědčují záchranné složky po celém světě již léta a nyní dosáhly statusu skutečné ikony. Taktický bojový nůž vychází z klasické dýky Fairbairn-Sykes z 2. světové války a navrhl jej plukovník Rex Applegate. Elitní voják během války koordinoval tajné operace po celé Evropě a byl dokonce využíván k osobní ochraně prezidenta Franklina D. Roosevelta. Trénoval spojenecké speciální jednotky v boji zblízka a založil "Školu pro špiony a vrahy" v dnešním Camp Davidu. Později pokračoval v práci jako konzultant a instruktor, napsal řadu knih o technikách boje zblízka a začal vyvíjet a vylepšovat dokonalý bojový nůž.

Plastová rukojeť vyztužená skelnými vlákny s integrovaným závažím z nerezové oceli bezpečně padne do ruky, mosazný přepínák a čepel 440C zvládnou jakýkoli úkol. Čepel zdobí podpisy plukovníka Rexe Applegatea a Williama E. Fairbairna. Dodává se s pouzdrem Kydex a velkým adaptérem na opasek.

 

Celková délka 27.2 cm
Délka čepele 15 cm
Designér Rex Applegate
Hmotnost 245 g
Materiál čepele 440C
Materiál rukojeti Plast
Tloušťka čepele 4.4 mm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: