Tip Doprava zdarma Efekt lupa
  • 1 z 6
 

Böker Manufaktur Solingen Schweizer Dolch Mosaikdamast

 

Již v 15. a 16. století byla švýcarská dýka používána jako běžná zbraň švýcarských pikenýrů a pro svou délku čepele často zaujímala střední polohu mezi dýkou a mečem. Dýka, známá také jako Baselard, obvykle sloužila jako sekundární zbraň a obvykle se nevydávala jako součást vybavení, ale museli si ji vojáci zakoupit soukromě.

Dostupnost Na objednávku
Můžeme doručit do
30.7.2024
32 490 Kč
   
Kód produktu 121554DAM
Značka Böker Manufaktur
Kategorie Damaškové nože Böker Manufaktura Solingen
Dodání do 3 dnů po celé ČR
Dodání do 3 dnů
po celé ČR
Garance spokojenosti
Garance
spokojenosti
Nože nejvyšší kvality
Nože nejvyšší
kvality
 

Po mimořádném torzním damašku nyní následuje mozaikový damašek, jehož výroba je rovněž velmi složitá a je také součástí prvotřídní třídy damaškového kování a činí z působivé dýky absolutní vrchol v každé kolekci nožů. Na rozdíl od klasického damašku se při výrobě mozaikového damašku nevytvářejí žádné vrstvy, ale složité damaškové tyče jsou ručně kovány do mozaiky ve složitém a velmi komplikovaném procesu. Za tímto účelem se damaškový balíček, který se zpočátku skládá z vrstev na sobě, rozřeže a poté znovu poskládá, takže na předních stranách lišty vznikne jedinečný mozaikový vzor. Damašek se poté znovu rozdělí a složitý proces se několikrát opakuje, přičemž výsledný vzor je s každým krokem jemnější a unikátnější . Jednotlivé obaly se nakonec naskládají a vykují do tvaru čtverce tak, aby přední strany jednotlivých dílů tvořily nový povrch. Teplota kování, deformace, rychlost deformace a předchozí pracovní kroky musí být optimálně sladěny. Tento extrémně náročný proces kování, který zvládlo jen pár damašských kovářů, dovádí Chad Nichols pro naši švýcarskou dýku k dokonalosti.

 

Oboustranně nabroušená a do špičky zúžená čepel dýky měla již u historických modelů průřez ve tvaru kosočtverce, neboť tato konstrukce se ukázala jako mimořádně stabilní a účinná. Design předpažbí a hlavice je charakteristický pro švýcarskou dýku. Neobvyklý, zakřivený tvar lze vysledovat až do počátku 13. století a lze jej nalézt také v autentickém tvaru nového vydání, které jsme ručně vyrobili. Třpytivá tmavá rukojeť z ručně vybíraného certifikovaného importovaného ebenu je orámována vysoce leštěnou hlavicí a chráničem ruky a tvoří dokonalý celek s nerezovou čepelí.

 

Zdobená kožená pochva, speciálně navržená a ručně šitá pro tento model, podtrhuje exkluzivitu tohoto vyhledávaného sběratelského kousku. Dodává se s individuálním sériovým číslem v elegantní dřevěné krabičce a s certifikátem pravosti. Ručně vyráběné v továrně na nože Böker v Solingenu a přísně omezeno na 500 kopií po celém světě.

Typ produktu: Pevný nůž

Značka: Manufaktura Böker Solingen

Laserové gravírování: Ne

Celková délka: 36,00 cm

Délka čepele: 21,90 cm

Tloušťka čepele: 5,00 mm

Hmotnost: 256,00 g

Materiál čepele: damašek

Materiál rukojeti: Eben

Vyrobeno v: Německu

Barva: Černá

Materiál pouzdra: kůže

Číslo položky: 121554DAM

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: