Speciální nabídka

M4 Sherman Damask 110662DAM, Prodej nožů a příslušenství

Damaskové nože

M4 Sherman Damask 110662DAM - detail produktu

katalog zboží > Damaškové nože > Damaškové nože Böker

fotka 1 fotka 2 fotka 3

M4 Sherman Damask 110662DAM


Cena: 10 199,- Kč
Dostupnost: Skladem
Výrobce: Boker

Popis:

Mimořádný Boker M4 Sherman Damask je kusem živé historie a kombinuje vysoce kvalitní řemeslné zpracování s historickými materiály. Americký M4 Sherman byl navržen v roce 1940 a je stále považován za jeden z nejslavnějších tanků v historii. Byl vyráběn v letech 1942 až 1945, objednáván do roku 1957 a používán na všech bojištích druhé světové války – nejen Spojenými státy a Kanadou, ale také Británií, silami Svobodných Francouzů, Čínou a dokonce i Sovětským svazem.

Tank Sherman, původně navržený jako náhrada středního tanku M3 Grant/Lee, měl za úkol podporovat pěchotu, vést útoky a posilovat obranné pozice. Sherman byl vyroben téměř 50 000krát a je nejpoužívanějším tankem spojenců ve druhé světové válce. Vyráběl se v nesčetných variantách specifických pro danou misi a byl používán až do studené války.

 

Společně s Američany ve Válečném muzeu ve Virginii se nám podařilo zachovat důležitý kus zmizelé historie. Damašek Boker Sherman je vybaven unikátní damaškovou čepelí kovanou z různých materiálů z výroby tanků M4 Sherman, které muzeum dříve restaurovalo. Unikátní 80vrstvý damašek pro nás ručně ukoval Chad Nichols podle vzoru Přizpůsobeného žebříku a připomíná stopy po tanku, které v zemi zanechaly těžké řetězy tanku M4 Sherman. Čepel s kuličkovým ložiskem se otevírá kolíkem palce a uzamkne se robustním ocelovým rámovým zámkem, pojistný doraz zabraňuje přetažení zámku.

 

Celkový tvar nože vzdává hold estetickým liniím nádrže, zatímco ozdobný šroub osy kotouče je modelován podle charakteristického hlavního hnacího kola. Mírně tvarovaná rukojeť vyrobená z juty Micarta pohodlně padne do ruky a připomíná maskovací nátěr používaný americkou armádou a námořní pěchotou. S otvorem pro šňůrku a praktickou sponou pro hluboké přenášení (sklápěcí sklápěcí svorka). Ruční výroba v Bokerově nožové manufaktuře Solingen. Dodává se s elegantním plovoucím displejem, certifikátem pravosti a individuálním sériovým číslem.

 

Část výtěžku z každého prodaného nože jde Američanům ve válečném muzeu na podporu vzdělávacích programů a péče a zachování těchto hrdých příkladů americké historie. Muzeum Američanů ve válce je nezisková kulturní a vzdělávací instituce, která se věnuje uctění těch, kteří sloužili ve všech odvětvích americké armády a na domácí frontě od první světové války až po současnost. Muzeum slouží ke vzdělávání veřejnosti, zejména mladých lidí, vyprávěním individuálních příběhů o osobních zkušenostech, válečné realitě a obětech, které Američané přinesli v boji za zachování svobod. Muzeum inspiruje návštěvníky tím, že jim umožňuje zažít vojenská vozidla, prozkoumat artefakty a účastnit se rekonstrukcí a speciálních programů v dynamickém interaktivním prostředí.

Objednat

ZbožíCenaPočet kusů
M4 Sherman Damask 110662DAM10 199,-Koupit