Doprava zdarma Efekt lupa
  • 1 z 8
 

Manufaktura Böker Solingen Tygr damašek

 

Impozantní Böker Tiger Damascus rozšiřuje naši řadu historických kapesních nožů o velmi speciální model. Sběratelský nůž s historickou minulostí je skutečným kusem živé historie a kombinuje vysoce kvalitní řemeslné zpracování s autentickými materiály. Panzerkampfwagen VI, známý po celém světě jako Tiger, byl používán Wehrmachtem od konce léta 1942 a je považován za jeden z nejslavnějších tanků v historii, a to i přes svůj skromný výrobní počet pouhých 1350 kusů a s tím spojený malý strategický význam. Vývoj těžkého tanku se datuje od roku 1937 a sériová výroba začala v srpnu 1942. Dnes se dochovalo pouze sedm exemplářů, které jsou vystaveny rozesety po celém světě. Kvůli nízké dostupnosti byl pro tento účel dokonce sestavován tzv. Frankentiger z trosek z různých let výroby.

Dostupnost Na objednávku
Můžeme doručit do
3.7.2024
10 990 Kč
   
Kód produktu 111103DAM
Značka Böker Manufaktur
Kategorie Damaškové nože Böker Manufaktura Solingen
Dodání do 3 dnů po celé ČR
Dodání do 3 dnů
po celé ČR
Garance spokojenosti
Garance
spokojenosti
Nože nejvyšší kvality
Nože nejvyšší
kvality
 

Čepel s kuličkovým ložiskem se otevírá pomocí palcového kolíku azamyká robustním ocelovým rámovým zámkem s povrchovou úpravou Stonewash , doraz zámku slouží jako ochrana proti nadměrnémuCelkový tvar nože vzdává hold slavným liniím tanku, zatímco ozdobný šroub osy čepele je po vzoru hlavního hnacího ozubeného kola. Mírně tvarovaná rukojeť z Juty Micarta má přesně vyfrézované drážky a připomíná charakteristickou povrchovou strukturu povlaku Zimmerit na německých obrněných vozidlech. S očkem na šňůrku a frézovanou sponou (tip-up/r) s ocelovou kuličkou. Ručně vyráběné v továrně na nože Böker v Solingenu. Dodáváno s elegantním plovoucím displejem, certifikátem pravosti a individuálním sériovým číslem.

Typ položky: kapesní nůž

Značka: Manufaktura Böker Solingen

Laserové gravírování: Ne

Celková délka: 20,00 cm

Délka čepele: 8,50 cm

Tloušťka čepele: 4,00 mm

Hmotnost: 139,00 g

Materiál čepele: damašek

Materiál rukojeti: Micarta

Pomůcka pro otevírání: Připínáček na palec

Otevírací: Ručně

Uzavření: Zámek rámu

Vyrobeno v: Solingen

Číslo položky: 111103DAM

Námi používané tankové díly však pocházejí z Tigeru I těžké tankové divize 502, který byl zničen v boji v Lotyšsku v létě 1944 v hustě zalesněné oblasti u města Bauska. Na základě trosek nalezených na původním místě vykopávek bylo zjištěno, že tento Tiger byl modelem z rané až střední výroby. Zkoumání bitevních škod na ostatcích, vojenských záznamů a místních historických záznamů odhalilo, že tento tank Tiger se srazil jak s ruským středním tankem T-34, tak se samohybným dělem SU-76, přičemž byl také zasažen stacionárním 45mm protisměrným kulometem. tanková zbraň byla poškozena. Stále není jasné, který z nárazů způsobil největší škody a zpečetil osud tygra. Protože však v těžkém pancíři zůstalo několik 76mm úlomků, předpokládá se, že nedaleký T-34 zasáhl rozhodující zásahy, než byl také zničen ve vzdálenosti 300 metrů.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: