• 1 z 2
 

Nůž s pevnou čepelí - Collection 2019

 

Gary Groves ze Západní Virginie je skutečný nožíř ze staré školy. Jako chlapec trávil hodně času venku a jeho vášeň pro nože byla iniciována darem od jeho otce - ručně vyrobeným nožem vyrobeným ze starého pilového listu. Po nasazení ve Vietnamu začal pracovat v uhelných dolech v Západní Virginii a díky intenzivní práci, kterou měl se svou profesí, musela jeho nožířská vášeň ustoupit. Těžká nehoda v uhelném dole v roce 2002 mu dramaticky změnila život a způsobila jeho invaliditu a neschopnost pracovat. Po krátké době orientace se začal nožířství věnovat hlouběji.

V roce 2007 se setkal se svým mentorem Leonem Pealem, který Garyho v jeho úsilí významně podporoval, a od té doby je Gary dobře zavedeným členem komunity nožířů. Jako člen American Knifemaker's Guild a American Bladesmith Society jsou jeho nože k vidění v různých nožířských časopisech a jeho preference klasických bowies a bojovníků lze jasně rozpoznat v naší kolekci Magnum 2019.

Břichatá čepel s rovným hřbetem dodává velmi dynamický vzhled a mírně zahnutá rukojeť s masivní záštitou dává tomuto velkému noži velmi rychlou akci. Šikmý tvar čepele nejen snižuje celkovou hmotnost a poskytuje skvělé vyvážení, ale také podtrhuje velkolepý design. Rukojeť je vyrobena z plátna Micarta, sytě zelené a vínové červené, s leštěnými ocelovými kroužky mezi nimi.

Tento výjimečný kousek je nepochybně ovlivněn tradičními vzory, ale také nachází, se specifickými charakteristickými liniemi od Garyho Grovese, svůj velmi zvláštní výraz - a ohromuje vynikajícím celkovým výsledkem. Čepel je vyrobena z 440C, se zrcadlovým leskem, který je aplikován i na záštitu ruky. Kolekce Magnum 2019 je celosvětově přísně omezena na 1 999 kusů. Dodává se s vysoce kvalitním koženým pouzdrem a v exkluzivní sběratelské krabičce s certifikátem pravosti.

Dostupnost Vyprodáno
4 129 Kč
   
Kód produktu 02MAG2019
Značka Böker
Kategorie Böker
Dodání do 3 dnů po celé ČR
Dodání do 3 dnů
po celé ČR
Garance spokojenosti
Garance
spokojenosti
Nože nejvyšší kvality
Nože nejvyšší
kvality
 

Typ: Pevná čepel
Celková délka: 33,50 cm
Délka čepele: 21,50 cm
Hmotnost: 396,00 g
Návrhář: Gary Groves
Materiál čepele: 440C
Materiál rukojeti: Micarta
Typ zámku: Pevný
Vyrobeno v: Asie
Barva: Hnědý
Barva čepele: Nepotažené
Materiál pláště: Kůže

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: